20 zł, Patrioci 1944 Obywatele 2014 – MK-4522 NH

srebro,
bicie (stempel lustrzany),
moneta (Powstanie Warszawskie),
Na awersie, pod łapa orła znak Mennicy Polskiej SA -monogram MW. Na rewersie, pod skrzydłem orła, sugnatura projektanta - monogram wiazany SM.
MK-4522 NH

aw. Pośrodku umieszczony wizerunek orła przyjęty dla godła RP, na tle schodzących się półkul o fakturze matowej. Na nich, w górnym i dolnym łuku napis: RZECZPOSPOLITA)( POLSKA. Po bokach podany rok emisji i nominał: 2014 -20 ZŁ. rw. Na przeciwległych łukach, w polu lustrzanym, napis: PATRIOCI OBYWATELE - OBYWATELE PATRIOCI. Napis wykonany literami stylizowanymi na czcionkę z "Biuletynu Informacyjnego"-najważniejzego dziannika władz Powstania Warszawskiego. Pośrodku rewersu konturowe przedstawienie orła, przyjetego dla godła RP, zaczerpnięte z plakatu "Niech żyje rząd Rzeczpospolitej. Cześć walecznej Armii Krajowej" z 1 sierpnia 1944 r.Po jego bokach podane daty: 1944 - 2014.