MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

Działy merytoryczne

Dział Fajansu

mgr Karolina Bandziak-Kwiatkowska

tel. (54) 232-32-43
e-mail: fajans@muzeum.wloclawek.pl

lokalizacja: Gmach Główny, ul. Juliusza Słowackiego 1a, 87-800 Włocławek

Dział Etnograficzny

Kierownik

mgr Michał Kwiatkowski

tel. (54) 232-30-01, 883 374 664
e-mail: m.kwiatkowski@muzeum.wloclawek.pl

mgr Dorota Kalinowska

tel. (54) 232-30-01
e-mail: d.kalinowska@muzeum.wloclawek.pl

mgr Eliza Sutkowska

(54) 232-30-01
e-mail: e.sutkowska@muzeum.wloclawek.pl

Dział Budownictwa Ludowego

mgr Joanna Wasińska-Nalepka

tel. (54) 232-30-01
e-mail: j.wasinskan@muzeum.wloclawek.pl

lokalizacja: Muzeum Etnograficzne, ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6, 87-800 Włocławek

Dział Archeologiczny

Kierownik

dr Krystian Łuczak

tel. (54) 232-67-53
e-mail: k.luczak@muzeum.wloclawek.pl

mgr Monika Włodarczak

tel. (54) 232-67-53, 883 374 669
e-mail: archeologia@muzeum.wloclawek.pl

Dział Historyczny

Kierownik

mgr Tomasz Wąsik

tel. (54) 232-67-53, 883 374 665
e-mail: historia@muzeum.wloclawek.pl

mgr Jakub Szachewicz

tel. (54) 232-67-53
e-mail: j.szachewicz@muzeum.wloclawek.pl

Dział Numizmatyczny

mgr Marian Cieślak

tel. (54) 232-67-53
e-mail: numizmatyka@muzeum.wloclawek.pl

lokalizacja: Muzeum Historii Włocławka, ul. Szpichlerna 19, 87-800 Włocławek

Dział Sztuki:

Kierownik

mgr Adam Zapora

tel. (54) 232-50-61, 883 374 666
e-mail: a.zapora@muzeum.wloclawek.pl

mgr Justyna Kwiatkowska

tel. (54) 232-50-61
e-mail: j.kwiatkowska@muzeum.wloclawek.pl

mgr Jerzy Jabczyński

tel. (54) 232-50-61
e-mail: j.jabczynski@muzeum.wloclawek.pl

Lokalizacja:

Zbiory Sztuki, ul. Zamcza 10/12, 87-800 Włocławek