MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

Usługi dodatkowe

 • Wynajem kościółka z Brzeźna na organizację ślubu lub chrztu – 1 500 zł;
 • Wynajem tarasu ogrodowego dworu Orpiszewskich na organizację ślubu cywilnego – 750 zł;
 • Fotograficzne sesje ślubna w plenerze oraz wybranych wnętrzach – 150 zł/godzina
 • Przygotowanie ogniska (dla minimum 15 osób) – 9 zł/osoba/godzina
 • Poczęstunek w postaci kujawskich racuchów i herbaty – 18 zł/osoba

Uczestnicy sesji fotograficznych, ognisk i poczęstunków zobowiązani są wykupić bilety wstępu, które są ważne przez cały dzień, w godzinach otwarcia Muzeum.

ZASADY WYNAJMU OBIEKTÓW, TERENU I USŁUG DODATKOWYCH

 • Wynajem kościółka z Brzeźna na organizację ślubu lub chrztu
  Muzeum udostępnia XVIII-wieczny, drewniany kościółek z Brzeźna do celów kultu religijnego, tj. na uroczystości ślubne, ceremonie chrzcin i na msze okazjonalne. Możliwość przeprowadzenia ceremonii należy uzgodnić z Proboszczem Parafii pw. św. Prokopa Męczennika w Kłóbce.
  Wynajmujący ma prawo udekorować Kościół we własnym zakresie i na własny koszt, pod warunkiem uzgodnienia sposobu dekoracji z wyznaczonym pracownikiem Muzeum. Po wcześniejszym uzgodnieniu, muzeum zapewnia dostawienie dodatkowych ławek, lub krzeseł.
  W cenę udostępnienia wliczony jest udział gości. Wynajęcie Kościoła nie jest równoznaczne z prawem do zwiedzania ekspozycji muzealnej.
  Obowiązuje zakaz obsypywania Pary Młodej wszelkiego rodzaju serpentynami, confetti itp.
 • Wynajem tarasu ogrodowego dworu Orpiszewskich na organizację ślubu cywilnego
  Muzeum udostępnia ogrodowy taras widokowy XIX-wiecznego dworu Orpiszewskich na cywilne uroczystości ślubne. Możliwość przeprowadzenia ceremonii ślubnej należy uzgodnić z Urzędem Stanu Cywilnego (Urząd Miejski w Lubieniu Kujawskim).
  Wynajmujący ma prawo udekorować taras we własnym zakresie i na własny koszt, pod warunkiem uzgodnienia sposobu dekoracji z wyznaczonym pracownikiem Muzeum.
  W cenę udostępnienia wliczony jest udział gości. Wynajęcie tarasu nie jest równoznaczne z prawem do zwiedzania ekspozycji muzealnej.
  W przypadku deszczowej pogody istnieje możliwość przeniesienia uroczystości do wyznaczonego pomieszczenia we dworze (do 30 osób) lub spichlerza dworskiego (dla większej liczby uczestników).
  W ramach udostępnienia muzeum zapewnia stół z nakryciem i godłem oraz krzesła dla urzędnika, pary młodej i świadków. W przypadku konieczności ustawienia dodatkowych ławek i krzeseł, podłączenia energii elektrycznej – do opłaty dolicza się koszty obsługi technicznej (po wcześniejszym uzgodnieniu).
 • Fotograficzne sesje ślubna w plenerze oraz wybranych wnętrzach
  Zdjęciowe i filmowe sesje ślubne w plenerze (na zewnątrz obiektów) mogą być organizowane na terenie całego parku etnograficznego i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Wykonanie zdjęć jest możliwe po wykupieniu biletów wstępu i w godzinach otwarcia Muzeum.
  Możliwa jest także organizacja sesji fotograficznych na terenie całego parku etnograficznego oraz
  w wybranych wnętrzach. W przypadku udostępnienia wnętrz konieczna jest wcześniejsza rezerwacja oraz obowiązuje dodatkowa opłata za każde z wynajętych wnętrz.
 • Przygotowanie ogniska
  Przygotowanie ogniska jest możliwe w dniach i godzinach otwarcia Muzeum, po dokonaniu rezerwacji z co najmniej 2-dniowym wyprzedzeniem. Ognisko jest przygotowywane dla grup liczących maksimum 50 osób. Aby skorzystać z ogniska, należy wykupić bilet wstępu do Muzeum.
  Prowiant oraz naczynia jednorazowe należy dostarczyć we własnym zakresie. W ramach usługi Muzeum zapewnia drewno opałowe, kijki ogniskowe, stoły i ławki.
 • Poczęstunek w postaci kujawskich racuchów i herbaty
  Poczęstunek jest przygotowywany dla grup zorganizowanych od 20 do 50 osób, od wtorku do piątku w godzinach otwarcia Muzeum po dokonaniu rezerwacji z co najmniej 5-dniowym wyprzedzeniem. W ramach usługi muzeum zapewnia naczynia jednorazowe i serwetki.
Skip to content