WARSZTATY RODZINNE – BARWNE PEJZAŻE – WYDRAPYWANKA

Zbiory Sztuki
2023-08-10

10 sierpnia odbyły się trzecie wakacyjne warsztaty rodzinne. Po wystawie czasowej pt. „Paleta Kujaw. Ikonografia regionu w malarstwie, grafice i rysunku XX wieku” oprowadzał kierownik Zbiorów Sztuki – Adam Zapora. W części warsztatowej, którą poprowadziła Kalina Ciesielska z Działu Edukacji i Promocji, połączyliśmy dwie techniki artystyczne: pastel olejną i wydrapywankę. Na zarysowaną pastelami sztywną kartkę, uczestnicy nałożyli warstwę akrylowej farby. Po jej wyschnięciu, za pomocą różnych narzędzi wydrapywali tęczowe obrazy.

W oczekiwaniu na ostatnie wakacyjne warsztaty, na które zapraszamy już 24 sierpnia 2023 r. (szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ) zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Multimedia: