WAKACYJNE WARSZTATY RODZINNE

Muzeum EtnograficzneZbiory Sztuki
2023-07-13 - 2023-06-24

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na wakacyjne warsztaty rodzinne. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia na warsztaty przyjmuje Dział Edukacji i Promocji: (54) 232 30 01.

13 lipca – godzina 11.00

ENE DUE RABE! ZABAWY PODWÓRKOWE

Pierwsza część spotkania odbędzie się na wystawie czasowej pod nazwą „Dawny świat dziecka”, która zobrazuje uczestnikom, jak wyglądało dzieciństwo w XIX i XX wieku. Następnie dzieci i ich opiekunowie udadzą się na świeże powietrze i będą się wspólnie bawić! Wcielą się w role: lisa, przepióreczki, kotka i myszy, a nawet spróbują swoich sił skacząc na skakance. Prosimy zabrać wygodne ubranie, coś do picia i dobry humor (w razie niepogody zajęcia odbędą się w sali Muzeum Etnograficznego)

Muzeum Etnograficzne, ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6

27 lipca – godzina 11.00

ZABAWKI NASZYCH DZIADKÓW I PRADZIADKÓW

Uczestnicy zobaczą ekspozycję czasową pn. „Dawny świat dziecka”, na której dowiedzą się, jak wyglądało życie najmłodszych w ubiegłym wieku, po czym własnoręcznie wykonają zabawki znane i lubiane przez naszych przodków, takie jak lalkę z „gałganków”, bączka i „piekło niebo”. Będą mieli także okazję pobawić się drewnianymi „klepokami”, samochodami, samolotami i pukawkami.

Muzeum Etnograficzne, ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6

10 sierpnia – godzina 11.00

BARWNE PEJZAŻE – WYDRAPYWANKA

Inspiracją do zajęć będzie wystawa czasowa „Paleta Kujaw. Ikonografia regionu w malarstwie, grafice i rysunku XX wieku”. Pastelami olejnymi rysuje się łatwo i przyjemnie, mają bardzo wyraźne i intensywne kolory, dlatego tak chętnie tworzą nimi najmłodsi. Na zajęciach połączymy dwie techniki artystyczne: pastel olejną i wydrapywankę. Na zarysowaną pastelami sztywną kartkę, uczestnicy nałożą warstwę czarnej, akrylowej farby. Po jej wyschnięciu, za pomocą różnych narzędzi, będą wydrapywać tęczowe obrazy.

Zbiory Sztuki, ul. Zamcza 10/12

24 sierpnia – godzina 11.00

BARWNE PEJZAŻE – KOLAŻ

W pierwszej części warsztatów uczestnicy zwiedzą wystawę czasową znajdująca się w Zbiorach Sztuki, pod nazwą „Paleta Kujaw. Ikonografia regionu w malarstwie, grafice i rysunku XX wieku.” Kolaż, czyli wycinanie i przyklejanie, to świetny pomysł na ponowne przetworzenie i wykorzystanie materiałów, a także okazja do ćwiczeń manualnych z nożyczkami. Do stworzenia kolażu użyjemy przeróżnych elementów, takich jak gazety, naklejki, kolorowe taśmy klejące, wycinanki itp. Poprzez połączenie różnych struktur, uczestnicy stworzą ciekawe i oryginalne pejzaże.

Zbiory Sztuki, ul. Zamcza 10/12

Multimedia: