OTWARCIE MŁYNA WODNEGO W KŁÓBCE

Skansen w Kłóbce
2023-11-24

Od 25 listopada 2023 r. można zwiedzać kolejny obiekt Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce – młyn wodny. Odbudowa młyna była kolejnym etapem odtwarzania dawnego krajobrazu kulturowego miejscowości, której początki sięgają XIII w. W latach 2011–2015 przeprowadzono gruntowną rewaloryzację zespołu dworsko-parkowego, natomiast w 2022 r. zakończono odbudowę zabytkowego spichlerza dworskiego i rozpoczęto rekonstrukcję młyna wodnego na rzece Lubieńce, w miejscu gdzie funkcjonował od średniowiecza.

Więcej informacji o młynie znajduje się TUTAJ.

Dzień wcześniej, 24 listopada, odbyło się oficjalne otwarcie młyna. Uroczystości towarzyszył występ Zespołu Pieśni i Tańca Swojacy z Baruchowa oraz pokaz filmu A to było tak. 30-lecie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce.

Zadanie pn. Rekonstrukcja młyna wodnego w Kłóbce finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 6.5 Rozwój potencjału endogenicznego regionu.

Multimedia: