Zestaw dwóch monet, polskiej 20 zł i australijskiej 1 dolar australijski – Kangur walabia Bennetta

Tyc-Karpińska Ewa, Walerzak Urszula (Aaron Baggio, Ian Rank-Broadley),
2013 r.
Polska (Mennica Polska SA Warszawa; Australijska Mennica Królewska),
fi monet 40 mm każda
srebro (tampodruk),
bicie (stempel lustrzany),
,
MK-4468 NH

Wspólnym wizerunkiem na obu monetach jest postać kangura: na australijskiej monecie kangura olbrzymiego, najbardziej rozpoznawalnego kangura zamieszkującego Australię, na polskiej kangura albinosa, urodzonego w Polsce, w gospodarstwie agroturystycznym w Smętowicach pod Szczecinem. Awers: Wizerunek orła ustalony dla godła RP. Pod orłem oznaczenie roku emisji: 2013, poniżej napis: ZŁ 20 ZŁ. Po bokach orła stylizowane wizerunki flagi państwowej. U góry, półkolem, napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA. Rewers: Centralnie, na tle liści brzozy, stylizowany wizerunek kangura. U góry, półkolem, napis: KANGUR. U dołu, od lewej strony ku prawej, półkolem napis: WALABIA BENNETTA. Awers: Wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Rewers: Wizerunek kangura olbrzymiego, najbardziej rozpoznawalnego kangura zamieszkującego Australię.