SZAFA kredensowa, wnękowa.

nieznany,
l. 20/30. XX w.
Kujawy, kujawsko-pomorskie, Chodecz, Cetty,
wys.180cm, szer.przodu 103cm, głęb.29cm.
drewno sosnowe, drewno dębowe, bejca,
technika stolarska,
,

Front mebla o jednolitej płaszczyźnie zamykany na dwuskrzydłowe drzwi. W każdym skrzydle u dołu prostokątna płycina, a powyżej po dwie dwie szybki. Listwa wieńcowa nieco szersza, jej część środkowa podniesiona w górę tworzy rodzaj grzebienia. Boczne listwy wystają poza krawędź bocznych desek. Deski boków i tyłu nieheblowane, przeznaczone do wmurowania. Wewnątrz cztery proste półki, górna z wrąbkami. Mebel poddany pracom konserwatorsko-restauracyjny w ramach dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymanej w 2018 r. na realizację zadania pn. „Pozwólmy przetrwać. Konserwacja 23 zabytkowych mebli z 1. poł. XX w.”. Subwencja przyznana z programu „Wspieranie działań muzealnych”, przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.