SZAFA dwudrzwiowa.

drewno sosnowe,
technika stolarska,
,

Szafa dwudrzwiowa, boki jednolite. W części frontalnej dwuskrzydłowe drzwi z długimi prostokątnymi płycinami. Na szerokich pionowych listwach bocznych pilastry. W dole na całą szerokość szuflada. Nóżki klockowate będące przedłużeniem pionowych krawędzi szafy. Zwieńczenie w postaci prostej szerokiej listwy otoczonej małymi profilowanymi gzymsami. Mebel poddany pracom konserwatorsko-restauracyjny w ramach dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymanej w 2018 r. na realizację zadania pn. „Pozwólmy przetrwać. Konserwacja 23 zabytkowych mebli z 1. poł. XX w.”. Subwencja przyznana z programu „Wspieranie działań muzealnych”, przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.