SZAFA dwudrzwiowa.

drewno sosnowe,
stolarska,
,

Szafa dwudrzwiowa. Drzwi z płycinami o wewnętrznych krawędziach profilowanych w łuki i esownice. Na dole szuflada na całą szerokość szafy. Pośrodku szerokiej listwy oddzielającej szufladę dolną od części drzwiowej, znajduje się mała szufladka Zwieńczenie w postaci szerokiej listwy, której górna krawędź wycinana w łuki i półkola posiada nabitą dodatkowo wąską, profilowaną listewkę. Pośrodku zwieńczenia półkolista tarcza z motywem półrozety. Mebel poddany pracom konserwatorsko-restauracyjny w ramach dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymanej w 2018 r. na realizację zadania pn. „Pozwólmy przetrwać. Konserwacja 23 zabytkowych mebli z 1. poł. XX w.”. Subwencja przyznana z programu „Wspieranie działań muzealnych”, przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.