SZAFA dwudrzwiowa.

drewno sosnowe, drewno dębowe,
technika stolarska,
,

Szafa ubraniowa, z dwuskrzydłowymi drzwiami oraz dwiema szufladami w dolnej skrzyni. Fornirowana dębem. Fornir na tafli drzwiowej ułżony w jodełkę. Pomiędzy drzwiami listwa zdobiona pilastrem. Wieniec górny w postaci prostej, gładkiej listwy, bez zdobień. Pionowe krawędzie zaokrąglone. Nóżki klockowe z łukami. W drzwiach i szufladach prostokątne szyldy z pochwytami i otworami do kluczy. Mebel poddany pracom konserwatorsko-restauracyjny w ramach dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymanej w 2018 r. na realizację zadania pn. „Pozwólmy przetrwać. Konserwacja 23 zabytkowych mebli z 1. poł. XX w.”. Subwencja Przyznana z programu „Wspieranie działań muzealnych”, przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.