Stół rozsuwany

drewno dębowe,
stolarska, toczenie,
,

Blat gruby, wyłożony drewnianymi kwadratami o słojach ułożonych na przemian poziomo i pionowo. Część wyłożona kwadratami, ujęta w drewnianą bordiurę o szerokości 11 cm. Stół rozsuwany, pod spodem drugi blat, podobnie zdobiony, złożony z dwóch części wysuwanych na boki. Pod blatem szerokie cargi. Nogi grube, klockowe, zakończone kulistymi stopami. Stół pozyskano podczas obozu etnograficznego w Piotrkowie Kujawskim, w 1994 r. Mebel poddany pracom konserwatorsko-restauracyjny w ramach dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymanej w 2018 r. na realizację zadania pn. „Pozwólmy przetrwać. Konserwacja 23 zabytkowych mebli z 1. poł. XX w.”. Subwencja przyznana z programu „Wspieranie działań muzealnych”, przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.