Rzeźba – Maska kobiety

formowanie,
,
MK-2977 S

Rzeźba przyścienna przedstawiająca maskę młodej kobiety. Głowa i szyja kobiety wymodelowane są plastycznie, na twarzy zaznaczone są szczegóły anatomiczne. Kobieta ma oczy przymknięte, nos lekko zgarbiony, u dołu szeroki, zamknięte, szerokie usta i wystający podbródek. Granica niskiego czoła i gładko zaczesanych włosów zaznaczona jest płytkim rowkiem. Na boku po prawej stronie wymodelowane są wąskie pasma ułożonych do tyłu włosów. Najbardziej szczegółowo opracowane są oczy, wokół których widać zmarszczki, dokładnie ukazana jest faktura rzęs i brwi. Powierzchnia rzeźby wygładzona, krawędź szyi ma liczne załamania. Zewnętrzna strona pokryta warstwą bezbarwnej patyny, obecnie pożółkła. Strona wewnętrzna wydrążona, wstępnie opracowana, bez patyny.