Rzeźba “M.B.SKĘPSKA”.

Wykonawca nieznany,
XIX wiek
Włocławek, Włocławek, kujawsko-pomorskie,
wys.54cm, podstawa: 21cm x 11cm.
drewno sosnowe ((figura)), drewno topolowe ((półksiężyc)),
rzeźbienie,
rzeźba, rzeźba chłopska, rzeźba sakralna, rzeźba w drewnie, rzeźba zabytkowa, M.B.Skępska,

Rzeźba wykonana w jednym kawałku drewna wraz z podstawą, półksiężyc przybity gwoździem. Bryła zwarta, płaszcz długi, z przodu zaznaczone rozchylenie płaszcza. Z rozchylenia wychodzą złożone dłonie z zaznaczonymi palcami. Po szyją płaszcz wykończony małym kołnierzykiem, o ząbkowanym brzegu i ażurku z okrągłych wgłębień. Na powierzchni płaszcza esowate wzory, wykonane rytymi liniami. Twarz płaska, szeroka, łagodne łuki brwi, przymknięte oczy, prosty, mały nos, małe usta. Włosy długie z przedziałkiem pośrodku, zaznaczone rytymi liniami, opadające na plecy. Na głowie wysoka korona z pięciu łukowato wygiętych części (jednej brak), ozdobionych okrągłymi, wypukłymi kółeczkami. Na szczycie korony krzyż równoramienny.