Rzeźba “Leżąca kobieta”

formowanie, wypalanie, patynowanie,
kobieta, nagość, secesja, rzeźba,
MK-2948 S

Na prostokątnej, niskiej podstawie ze ściętymi narożami ustawiony jest owalny postumencik, z lewej strony podwyższający się, na którym leży postać nagiej kobiety. Kobieta ułożona jest na prawym boku, przednią częścią wygiętego tułowia przylega do podłoża. Lewa ręka zgięta ujmuje wznoszącą się podstawę, jej dłoń sięga szyi pod brodą. Kobieta ma nogi zgiete, kolano prawej nogi jest uniesione wyżej. Głowa nieznacznie wystająca poza podstawę okryta jest długimi, prostymi włosami, zakrywającymi twarz i spływającymi swobodnie na postumencik. Końce włosów lekko falują się. Rzeźba postaci na fakturę wygładzoną, włosy wymodelowane są płytkimi, gęstymi żłobieniami. Podstawa i postumencik zdobione są płytkimi, pionowymi nacięciami.