Rysunki MŁODY KALEKA CZOŁGAJĄCY SIĘ i CZAROWNICA

papier, ołówek,
rysunek,
,
pod każdym rysunkiem, ołówkiem, monogram wiązany LB
MK-5168 S

Na karcie w formacie poziomego prostokąta dwa rysunki z których pierwszy po lewej stronie przedstawia młodego mężczyznę w odartej odzieży, w czapce, siedzącego, drugi, po prawej, większy, karykaturalne ujęcie profilu kobiety zwróconej w lewą stronę. Rysunek żebraka mniejszy, umieszczony w l.g. rogu karty, o charakterze szkicowym. Młody mężczyzna siedzący na ziemi z podkurczonymi nogami i wyciągniętą do przodu lewą ręką wspartą przed sobą, ubrany w koszulę, kaaftan, spodnie i czapkę, z twarzą zwróconą na wprost w ujęciu en face. Rysunek kobiety zajmuje niema całą prawą połowę karty, z wyraźnymi cecham karykatury, szkicowy z mocnym konturem i modelunkiem światłocieniowym. Postać w popiersiu, ujęta profilem, zwrócona w lewą stronę, z długim, wydatnym nosem, wystającymi, obwisłymi ustami, krzaczastymi brwiami, mocnymi kośćmi policzkowymi, nieco zmierzwionymi włosami zacesanymi do tyłu i spiętymi w kok.