Rysunek ULICA RYBACKA WE WŁOCŁAWKU

ołówek,
rysunek, dom,
MK-5177 S

Na karcie w poziomym prostokącie przedstawienie fragmentu ulicy z domem narożnym przed którym stoi mężczyzna wsparty na lasce. Postać na pierwszym planie ukazana w pełnej sylwetce, ubrana w długi płaszcz oraz czapkę z daszkiem. Dalej ukazany w perspektywie niski dom z poddaszem, kryty dachem naczółkowym z gontem, z dwojgiem drzwi, z których widoczne na wprost kasetobnowe, rąbowe. Po ich prawej stronie okno sześciodzielne z okiennicami. W szczycie po prawej stronie okno przed którym mocowany na obręczy szyld. Po prawej, przy budynku wysoki płot drewniany z furtą. Przed nim drzewo bezlistne. Na drodze wywrócona dzieża oraz drób. Rysunek o charakterze szkicowym z wprowadzonym modelunkiem światłocieniowym.