Obraz “Portret chłopca”

płótno,
olej,
portret, dziecko, chłopiec,
Sygnatura malarza czarną farbą na białym rękawie. p.d. czarną farbą "L.Bigosiński"
MK-4424 S

Obraz przedstawia portret chłopca w ujęciu 3/4 w popiersiu na neutralnym szarym tle z barwnymi smugami po bokach. Chłopiec o poważnym wyrazie twarzy ma wzrok skierowany w stronę widza. Ma blond włosy, krótko strzyżone, proste z grzywką zaczesaną na czoło. Czoło zmarszczone. Usta zamknięte, lekkko wykrzywione. Twarz z widocznymi na policzkach i nosie rumieńcami. Ubrany jest w białą koszulę z długimi rękawami, bez kołnierza i ciemną kamizelkę, na której, podobnie jak w tle obrazu znajdują się smugi różnych barw. Po lewej stronie przy ramieniu kolorowy, jaskrawy bukiecik (czerwień, żółć). Obraz malowany szkicowo, szerokimi pociągnięciami pędzla.