Obraz “Poranek w parku”

płótno,
olej,
fontanna, kobieta, kąpiel, akt,
W lewym dolnym rogu, czerwoną farbą: LBigosiński
MK-884 S

Obraz przedstawia kąpiące się w fontannie trzy nagie, młode kobiety. Fontanna znajdująca się w prawym, dolnym rogu obrazu, pokazana jest we fragmencie, kamienna, okrągła z płytkim basenem wokół środka. Dwie nagie, młode dziewczyny o blond włosach i krótkich rogach na głowie stoją, jedna z nich odchylona jest w prawą stronę, uchyla się przed strumieniem wody tryskającym z paszczy psa znajdującego się przy krawęzi obudowy basenu. Trzecia postać zanurzona jest w wodzie, widać jedynie krókie jasne blond włosy. Karnacje nimf jasne, fontanna jasnoszara ozdobiona trzema plastycznymi głowami satyrów i girlandami. Woda w basenie zielono-brązowa. Fontanna ukazana na tle soczystej zieleni parku, w którym widoczna jest alejka z ławką.