Obraz “Matebudy”

miasto, Włocławek, ulica,
brak
MK-5672 S

Kompozycja w pionowym prostokącie przedstawia widok na zabudowania przy ulicy Matebudy we Włocławku. Ulica pokazana w perspektywie w kierunku zbiegu z ulicą Zamczą. Widok od strony północno-zachodniej. Za fragmentem szarej jezdni w prawym dolnym narożu widoczne są zabudowania - parterowe budynki. Pierwszy ustawiony kalenicowo, dwa następne szczytowo. Środkowy dom drewniany, skrajne budynki otynkowane na biało,dachy pokryte dachówką. W głębi za niskimi domami widoczny górny fragment elewaji wysokiego spichrza - dziś muzeum - Zbiory Sztuki.Po prawej, u góry freagment piętrowej kamienicy nakrytej dachem dwuspadowym.Obraz malowany impasowo, szerokimi pociągnięciami pędzla.Tonacja szaro-brązowa z dużymi plamami ceglasto-czerwonymi.