KREDENS (serwantka).

drewno bukowe, szkło,
technika stolarska,
,

Front w jednej płaszczyźnie. Ściany boczne z litych desek, w dole wycięte małe nóżki. Ściana przednia złożona z dwuskrzydłowych drzwiczek na górze i na dole przedzielonych szufladą biegnącą na całej szerokości kredensu. W drzwiczkach górnych po dwie szybki - brzegi otworów wycinane w półkola na narożach. Wewnątrz dwie półki; górna węższa z wrąbkami na łyżki. W drzwiczkach dolnych po jednej płycinie. Wewnątrz części dolnej jedna półka. Na bocznych szerokich listwach kredensu toczone półkolumienki we fragmencie górnym i dolnym. Środkowa część gładka. Zwieńczony ponad górnym gzymsem szeroką listwą symetrycznie wyciętą w łuki, na osi półkole z rytymi trzema złączonymi u podstaw liśćmi. Mebel poddany pracom konserwatorsko-restauracyjny w ramach dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymanej w 2018 r. na realizację zadania pn. „Pozwólmy przetrwać. Konserwacja 23 zabytkowych mebli z 1. poł. XX w.”. Subwencja przyznana z programu „Wspieranie działań muzealnych”, przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.