10 zł, Witold Lutosławski

bicie (stempel lustrzany),
,
MK-4498 NH

aw. U góry, po prawej stronie, wizerunek orła ustalony dla godła RP. Od lewej strony do prawej, stylizowana kartka papieru ze stylizowanym zapisem nutowym fragmentu partytury orkiestrowej III Symfonii Witolda Lutosławskiego. Na tle partytury, po lewej stronie, ukośnie napis: RZECZPOSPOLITA/POLSKA, po prawej stronie, u góry, ukośnie rok emisji: 2013. U dołu napis: 10 ZŁ. rw. Po prawej stronie stylizowany wizerunek półpostaci Witolda Lutosławskiego, przedstawionego podczas dyrygowania. W tle, od lewej strony do prawej, stylizowany zapis nutowy fragmentu partytury orkiestrowej III Symfonii Witolda Lutosławskiego. Po lewej stronie, od góry ku dołowi, półkolem, napis: WITOLD LUTOSŁAWSKI 1913-1994.