10 zł, Agnieszka Osiecka. Historia Polskiej Muzyki Rozrywkowej

bicie (lustrzany),
,
MK-4494 NH

aw. U góry, po prawej stronie, wizerunek orła ustalony dla godła RP. Powyżej orła napis: RZECZPOSPOLITA/POLSKA. Poniżej orła napis: 2013. Po lewej stronie stylizowany wizerunek twarzy Agnieszki Osieckiej,ujęty w profilu prawym. U dołu, na tle wizerunku poetki, napis: AGNIESZKA/OSIECKA. U dołu, po prawej stronie, napis: 10 ZŁ. rw. Centralnie, wizerunek okładki płyty Agnieszki Osieckiej "Pięć oceanów", ze zdjęciem poetki i napisami: powyżej zdjęcia "agnieszka osiecka - pięć oceanów", a poniżej "piosenki 1952 - 1997", wraz z odwzorowanymi, odręcznie napisanymi wyrazami: "Sama wybrałam!" i faksymile podpisu Agnieszki Osieckiej. Wzdłuż lewej krawędzi monety, od góry ku dołowi, napis: HISTORIA POLSKIEJ, a wzdłuż dolnej krawędzi napis: MUZYKI ROZRYWKOWEJ.