MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

WYSTAWA POPLENEROWA „POD DACHEM NIEBA”


Gdzie:
Zbiory Sztuki
Kiedy:
2022-11-04 - 2022-12-04

Od 4 listopada do 4 grudnia 2022 r., w gmachu Zbiorów Sztuki MZKiD przy ul. Zamczej prezentowana jest wystawa „Pod dachem nieba. I Plener artystów plastyków z Kujaw i ziemi dobrzyńskiej. Kłóbka 2022”.

Odpowiadając na żywą potrzebę spotkań artystów, które byłyby nie tylko okazją do rozmów, wymiany poglądów, nawiązania międzypokoleniowych relacji, ale przede wszystkim do twórczego działania, muzeum zorganizowało pierwszy plener „Pod dachem nieba”. Wydarzenie to miało miejsce 20 sierpnia 2022 r. w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce. Do udziału zgłosiło się dziesięć osób reprezentujących różne szkoły, pracujących na co dzień w rozmaitych technikach oraz posiadających odmienne sposoby zapisu postrzegania świata w języku plastycznym.
Wystawa prezentuje prace powstałe w ciągu jednodniowej sesji malarskiej i odzwierciedla kierunki, w których podążają ich autorzy. Zaprezentowane zostaną dzieła Janusza Bisagi, Kaliny Ciesielskiej, Jarosława Czerwińskiego, Zbigniewa Jankowskiego, Mieczysława Janowskiego, Mariusza Konczalskiego, Wiolety Osińskiej, Krzysztofa Walczewskiego, Danuty Wypijewskiej oraz Adama Zapory.

Zachęcamy do oglądania prac poplenerowych prezentowanych w gmachu Zbiorów Sztuki. W jaki sposób powstawały? Zobaczcie sami.

Fot. Jarek Czerwiński

Multimedia:

Skip to content