„UJŚCIE ZGŁOWIĄCZKI” OCZAMI MŁODYCH ARTYSTÓW

Muzeum Etnograficzne
2022-05-08

Po dwuletniej przerwie, 8 maja 2022 r.,  odbył się XXXIX Plener malarski z cyklu Włocławek w malarstwie i rysunku pt. „Ujście Zgłowiączki”. Zadaniem uczestników pleneru było utrwalenie dowolną techniką plastyczną na papierze fragmentu pejzażu Włocławka w okolicy ujścia rzeki Zgłowiączki do Wisły. Tematem przedstawienia może być most na Zgłowiączce, Pałac Biskupi, fragment bulwarów, widoczne wierze bazyliki katedralnej, zabudowania ulicy Piwnej, na której mieści się stary spichlerz oraz widoki z okolic ujścia Zgłowiączki we wszystkich kierunkach.

W imprezie wzięło udział ponad 130 młodych artystów. Otwarcie wystawy poplenerowej oraz ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się 4 czerwca (sobota) o godz. 11:00, w Muzeum Etnograficznym, przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

Multimedia: