PAWEŁ NOWAK ASPEKTY PRZEMIJANIA Dworzec Kolejowy w Aleksandrowie Kujawskim…

Muzeum w Nieszawie
2024-03-26 - 2024-06-26

Od 26 marca do 26 maja 2024 r. w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie prezentowana jest wystawa czasowa aleksandrowskiego artysty malarza Pawła Nowaka pt. „Paweł Nowak Aspekty przemijania Dworzec Kolejowy w Aleksandrowie Kujawskim Malarstwo technika własna reliefowa papier”.

Paweł Nowak ur. 1.06.1956 r. w Aleksandrowie Kujawskim. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, na Wydziale Malarstwa i Grafiki, w Kierunku Malarstwa w Pracowni prof. Kazimierza “Kacha” Ostrowskiego odbył w latach 1979- 1986. Dyplom z Malarstwa w 1986. Członek ZPAP oddział Toruń od 1991 r. Uczestnik ok. 50 wystaw zbiorowych i 30 indywidualnych. Laureat ponad 30 nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych. W 2021 zrealizował projekt „Tążyna – Rzeka Dzieciństwa” w ramach półrocznego Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko– Pomorskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. W 2022 roku zrealizował projekt „Aspekty Przemijania. Dworzec Kolejowy w Aleksandrowie Kujawskim w malarstwie reliefowym Pawła Nowaka” w ramach rocznego Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2023 roku zrealizował dzieło „Nowe Creatio Mundi” w ramach stypendium z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS. Prace artysty znajdują się w kolekcji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz w kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Twórca techniki własnej reliefowej w papierze, w której pracuje od ponad 20 lat.

Projekt afisza: Magdalena Kolanowska