ZAPRASZAMY NA WARSZTATY RODZINNE PT. „NIKIFOROWE AKWARELE”

Zbiory Sztuki
2022-10-23

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie czasowej pt. „NIKIFOR z kolekcji Bogdana Jakubowskiego”. Spotkanie odbędzie się 23 października 2022 r. o godz. 11.00 w gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12. „Nikiforowe akwarele” to zajęcia inspirowane twórczością Epifaniusza Drowniaka, który uznany jest za najwybitniejszego i najbardziej znanego artystę tworzącego w nurcie prymitywizmu. Zagadnienia oraz pojęcia, takie jak art brut, prymitywizm, artysta amator i malarz pomogą nam przybliżyć sylwetkę Nikifora. Uczestnicy w części praktycznej wykonają za pomocą taśmy, kawałków gazet, czarnej kredki i farb akwarelowych własny pejzaż. Pracę będziemy tworzyć etapami — jako pierwszą zrobimy ramkę za pomocą taśmy papierowej. Wewnątrz ramki przykleimy kawałki starych czarno-białych gazet, następnie czarną kredką naszkicujemy pejzaż i narysujemy elementy architektury oraz umieścimy różne napisy, inspirując się pracami Nikifora. Na koniec za pomocą farb akwarelowych pomalujemy pracę.

UWAGA! Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 54 232 30 01.

Koszt: bilet wstępu 10 zł od każdego uczestnika