ZAPRASZAMY NA WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Muzeum Etnograficzne
2022-11-29 - 2022-12-21

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na zajęcia edukacyjne przygotowane z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Oferta skierowana jest do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i średnich. Odbywają się w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6, Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 i w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 we Włocławku.

Czy wiecie jakie ozdoby zawieszali na podłaźniczkach i choinkach nasi przodkowie? Dlaczego w kątach izby ustawiali snopki zbóż? Ile potraw przygotowywali na wigilijną wieczerzę? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas spotkania dotyczącego kujawskich tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz dekoracji izb na przełomie XIX i XX wieku.
W części warsztatowej uczestnicy odbędą swoistą „wędrówkę” w czasie, wykonując tradycyjne i współczesne ozdoby choinkowe, dobrane w zależności do wieku.

KOSZT ZAJĘĆ: bilet wstępu – 3 zł od osoby (dzieci do lat 7 wstęp wolny) + 10 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach
TERMIN REALIZACJI: 29 listopada – 21 grudnia 2022 r.
KONTAKT: Kalina Ciesielska, Paulina Kozłowska, Beata Wąsik, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01

*Zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku, o godz.8.00, 10.00, 12.00, w czasie od 60 do 90 minut.