„Z Arentowiczem przez dawny Włocławek — ulica Tumska, Zazamcze, plac katedralny”

Muzeum Historii Włocławka
2022-02-25

25 lutego, o godz. 17.00, w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbędzie się drugie z cyklu dziesięciu spotkań historycznych poświęconych dziejom Włocławka, przygotowanych w oparciu o wydaną w 1928 r. publikację pt. Z dawnego Włocławka, autorstwa Zdzisława Arentowicza.

Ich celem jest popularyzacja wiedzy na temat przeszłości Włocławka, do której punktem wyjścia są lata około połowy XIX wieku. Każde kolejne spotkanie, któremu będzie towarzyszyć prezentacja multimedialna, obejmie zagadnienia związane z historią wybranych ulic, budynków i wydarzeń. Kolejna opowieść dotyczy dziejów ulicy Tumskiej, Zazamcza i placu katedralnego. Spotkanie poprowadzi Jakub Szachewicz.

Wstęp: 5 zł/os. Serdecznie zapraszamy!