MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

XXVIII JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO


Gdzie:
Muzeum Historii Włocławka
Kiedy:
2023-06-04

Zapraszamy wszystkich pasjonatów przedmiotów z „duszą” oraz oryginalnych, ręcznie wykonywanych przedmiotów na XXVIII JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO. Impreza odbędzie się 4 czerwca br. (niedziela), w godz. 10.00–14.00, na dziedzińcu Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19.

Na stoiskach przygotowanych przez handlarzy staroci oraz twórców ludowych znajdą się m.in. bibeloty, biżuteria, czasopisma, fajans, fotografie, książki, lalki, mosiądz, militaria, numizmaty, odznaczenia, obrazy, pocztówki, płyty, świeczniki, szkło, zabytki techniki oraz rzeźby i ozdoby z bibuły.

Jarmarkowi towarzyszyć będą konsultacje przygotowane przez Jakuba Szachewicza z Działu Historycznego dotyczące prowadzenia archiwów rodzinnych. Pokazy prac konserwatorskich poświęcone zostaną tematyce czyszczenia metali kolorowych – platerów, mosiądzu, miedzi i srebra.

Na kiermaszu wydawnictw muzealnych znajdą się publikacje z zakresu etnografii, historii, historii sztuki. Niektóre tytuły, wyjątkowo z tej okazji, sprzedawane będą w promocyjnych cenach.

*W razie deszczowej pogody organizator zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy

Projekt afisza: Magdalena Kolanowska

 

Skip to content