MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

XXVII JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO


Gdzie:
Muzeum Historii Włocławka
Kiedy:
2022-06-12

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na XXVII JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO. Impreza odbędzie się 12 czerwca br. (niedziela), w godz. 10.00–14.00, na dziedzińcu Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19.

Po dwóch latach przerwy pasjonaci przedmiotów z „duszą” i oryginalnych, ręcznie wykonywanych rzeczy będą mogli ponownie wziąć udział w imprezie, na której stoiska z bibelotami, biżuterią , czasopismami, fajansem, fotografiami, książkami, lalkami, mosiądzem, numizmatami, odznaczeniami, obrazami, pocztówkami, płytami, świecznikami, szkłem, zabytkami techniki oraz bieżnikami, serwetkami, rzeźbami, ozdobami z bibuły, masy solnej wystawią handlarze staroci oraz twórcy ludowi.

Atrakcją jarmarku będą konsultacje z zakresu numizmatyki, medalierstwa, filatelistyki, a także konserwacji. Zainteresowani uzyskają informacje na temat identyfikacji i opieki nad monetami, banknotami, medalami oraz wyceny wartości znaczków oraz zbiorów filatelistycznych. Pokazy prac konserwatorskich poświęcone zostaną tematyce uzupełniania ceramiki. Na kiermaszu wydawnictw muzealnych można będzie nabyć publikacje z zakresu etnografii, historii, historii sztuki.

(W razie deszczowej pogody organizator zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy.)

Wydarzenie organizowane jest w ramach akcji NIEDZIELA W MUZEUM, podczas której zapraszamy także na spotkanie z cyklu NIEDZIELA Z KUSTOSZEM, które odbędzie się w Zbiorach Sztuki na wystawie czasowej „Jan Sowiński (1911–1990). Mistrz włocławskiego designu”. Więcej informacji o spotkaniu znajdą Państwo TUTAJ.

Projekt afisza: M. Kolanowska

Wycin

Skip to content