MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA


Gdzie:
Gmach Główny
Kiedy:
2023-11-12

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zaprasza na WIECZORNICĘ PATRIOTYCZNĄ z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbędzie się 12 listopada (niedziela) o godzinie 16.00 w gmachu głównym przy ulicy Słowackiego 1a. 

Wystąpi chór męski „Osięciny” pod batutą Tomasza Cybulskiego, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach. Kierownikiem chóru, a zarazem jego członkiem, jest Piotr Zieliński. Formacja działa już 28 lat, a w swoim repertuarze ma ponad 250 pieśni. Podczas spotkania będzie można usłyszeć znane utwory patriotyczne, takie jak: „Piechota”, „My, Pierwsza Brygada”, „Serce w plecaku”, „Taki kraj” i wiele innych. Koncert poprzedzi prelekcja Tomasza Wąsika, kierownika Muzeum Historii Włocławka, dotycząca wydarzeń z listopada 1918 roku, mających miejsce w naszym mieście.  Będzie to niezwykle ciekawy wykład, który przybliży kwestie związane z działaniami włocławian tuż przed odzyskaniem niepodległości. 

Mamy nadzieję, że ten wieczór historyczno-artystyczny dostarczy wiele pięknych emocji i wprowadzi wszystkich obecnych w nastrój zadumy. Będzie to również okazja do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. 

Wstęp: 5 zł

 

*W związku z organizacją koncertu Gmach Główny w dniu 12.11.2023 r. będzie czynny od godziny 15.00. Za utrudniania przepraszamy.

Skip to content