WERNISAŻ WYSTAWY POPLENEROWEJ XLI PLENERU MALARSKIEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PT. „BAZYLIKA KATEDRALNA”

Muzeum Etnograficzne
2024-05-26

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na podsumowanie i otwarcie wystawy laureatów XLI pleneru malarskiego dla dzieci i młodzieży pt. „Bazylika katedralna”, które odbędzie się 26 maja o godzinie 12.00 w gmachu Muzeum Etnograficznego we Włocławku.

W plenerze uczestniczyło 110 osób z czego prace oddało 101 uczestników, w tym: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych nr 2, 11, 14, 20, 23, Zespół Edukacji „Wiedza”, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Cypriance, Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach, Szkoły Podstawowej im. Kazimierza III Wielkiego w Szpetalu Górnym. Ponadto w plenerze uczestniczyła młodzież ze szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej, III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, Zespołu Szkół Elektrycznych oraz uczniowie Pracowni Plastycznej i Ogniska Artystycznego we Włocławku. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace nagrodzone i wyróżnione w czterech kategoriach wiekowych, wykonane różnymi technikami malarskimi, przedstawiające architekturę gotycką bazyliki katedralnej we Włocławku i jej otoczenie — widziane oczami młodych twórców.