Warsztaty haftu kujawskiego w Muzeum Etnograficznym

Muzeum Etnograficzne

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy i umiejętności dotyczących haftu kujawskiego na cykl czterech warsztatów prowadzonych przez doświadczoną twórczynię ludową Krystynę Zagrabską ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Włocławek. Zajęcia odbywać się będą w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 od 26 kwietnia do 7 czerwca 2022 r., co dwa tygodnie w godzinach od 13.00 do 16.00. Przypomnimy na nich wszystkie charakterystyczne dla naszego regionu ściegi, motywy, poznamy zasady kompozycji oraz pod okiem hafciarki wykonamy wybrane przez siebie prace. Materiały zapewniają organizatorzy. Koszt warsztatów wynosi 200 zł. Bliższych informacji udziela Beata Wąsik, Kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, tel. 54 2323001.