TRZECIE WAKACYJNE WARSZTATY RODZINNE Z CYKLU „WAKACJE WŚRÓD WYSTAW”

Muzeum Historii Włocławka
2024-08-08

8 sierpnia 2024 r. (czwartek) o godzinie 11.00 zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na trzecie warsztaty rodzinne z cyklu „WAKACJE WŚRÓD WYSTAW”, które odbędą się w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19.

Zastanawialiście się kiedyś będąc na spacerze w Wietrzychowicach, kto i dlaczego wzniósł w środku lasu takie grobowce? A czy na pewno zawsze tu był tylko las, a może kiedyś to miejsce wyglądało inaczej? Jak w ogóle mogło dojść do stworzenia tak monumentalnych budowli? Przecież liczą one przeszło 80 m długości i nie są jedyne. Kujawy pełne są ukrytych grobowców oraz śladów, które archeologowie znajdują na polach i w kniejach po naszych przodkach. Najważniejsze jest pytanie, jacy ludzie stali za ich powstaniem? Musieli walczyć o zgromadzenie jedzenia, aby uchronić się przed głodem, karczować las, by stworzyć pola uprawne. Dlatego najważniejsze dobro — czas, poświęcony na budowę był bezcenny i decydował o przeżyciu czasem całej rodziny. Spróbujmy odpowiedzieć wspólnie na te pytania.

W ramach dobrej zabawy stworzymy mini skarbonkę oraz makietę domku lub kurhanu z gliny. Oszczędzanie i gromadzenie dóbr, skarbów w każdej epoce było najważniejsze.

Prowadząca: Monika Włodarczak

Koszt: 15 zł (płatne w kasie w dniu warsztatów, tylko gotówką)

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01.