DZIEJE W ZARYSIE „Sztuka prehistoryczna – początki twórczości człowieka”

Zbiory Sztuki
2024-10-13

13 października, o godzinie 12.00, zapraszamy do gmachu Zbiorów Sztuki na drugie spotkanie z cyklu „Dzieje sztuki w zarysie”. Tematem wykładu będzie najdłuższy i najbardziej tajemniczy okres w dziejach ludzkości — prehistoria. Jego odkrywanie trwa nadal, a zgromadzone dotychczas artefakty każą nam zupełnie na nowo definiować pojęcia z nim związane. Biżuteria, ceramika, malarstwo, rzeźba i architektura — to obszary działań artystycznych ludzi paleolitu, neolitu oraz z epok metalicznych, które dzisiaj staramy się interpretować. Zapraszamy w podróż w przeszłość, do jaskiń, lasów i pierwszych osad rolniczych, które były naturalnym tłem działań i życia codziennego prehistorycznych twórców. Spotkanie poprowadzi adiunkt z Działu Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku Jerzy Jabczyński.

Wstęp: bilet normalny 9 zł, ulgowy 6 zł/ płatność wyłącznie gotówką