„Surrealiści polscy” — spotkanie z prezentacją na wystawie „Zbigniew Stec (1952–2014). Na granicy snu.”

Zbiory Sztuki
2024-09-22

22 września, o godzinie 12.00, zapraszamy do gmachu Zbiorów Sztuki na spotkanie z prezentacją pt. „Surrealiści polscy”. Motyw przewodni to sztuka burząca logiczny porządek rzeczywistości, obrazująca fantazje, marzenia senne, bądź nieistniejące światy. W ramach prezentacji zostaną ukazane wizerunki dzieł kilku polskich artystów, między innymi: Bronisława Linke, Kazimierza Mikulskiego, Stanisława Szukalskiego, Stefana Żechowskiego czy Zdzisława Beksińskiego. Pokaz obejmie również prace lokalnych twórców, takich jak: Józef Stolorz, Krzysztof Wiśniewski, Mikołaj i Mariusz Konczalscy. Podczas spotkania zostaną przybliżone założenia surrealizmu i jego wpływ na nurty sztuki fantastycznej. Niedzielne spotkanie w przestrzeni wystawy „Zbigniew Stec (1952–2014). Na granicy snu.” poprowadzi Jerzy Jabczyński — adiunkt z Działu Sztuki MZKiD.

Wstęp: bilet normalny 9 zł, ulgowy 6 zł