Otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród w „XV Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego”

Zbiory Sztuki
2023-04-04

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz Centrum Kultury „Browar B.” zapraszają w dniu 4 kwietnia 2023., o godz. 12.00, do gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 na otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom „XV Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego. IX Edycja Konkursu Ogólnopolskiego dla Dzieci i Młodzieży.” Na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła stworzone przez dzieci i młodzież w czasie sesji w Centrum Kultury „Browar B.” oraz nadesłane z całej Polski. W tegorocznej edycji wzięło udział 222 młodych twórców. Na ekspozycji zostanie pokazanych 116 rzeźb.

Przed rozstrzygnięciem konkursu, o godz. 11.00, nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie Stanisława Zagajewskiego, na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku.

Wystawa prezentowana będzie do 7 maja 2023 r.

Proj. afisza M. Kolanowska