MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

Od Chopina do Brodwayu


Gdzie:
Skansen w Kłóbce
Kiedy:
2022-07-02

W dniu 2 lipca 2022 r. o godz. 17.00 w Kłóbce odbędzie się koncert pt. „Od Chopina do Brodwayu” w wykonaniu Anny Niemiec–Mościckiej (sopran) i Jacka Szczepańskiego (piano). Jest to siódme spotkanie z cyklu „Wieczór pod lipą” organizowane na tarasie ogrodowym zabytkowego dworu w Kłóbce. Ze względu na miejsce, wspólnym mianownikiem dotychczasowych koncertów jest muzyka Fryderyka Chopina. Tym razem jego utwory zostaną wplecione w program obejmujący również kompozycje Franciszka Schuberta, Ignacego Paderewskiego, oraz przeboje z operetek i musicali.
W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w nowo otwartym, zabytkowym spichlerzu dworskim w Kłóbce.
WSTĘP: 15 zł/os

PROGRAM KONCERTU
Program:
1. Franciszek Schubert
– Impromptu As-dur op.90
– Pieśń „Standchen” (Serenada)
– Pieśń „Die Forelle” (Pstrąg)
2. Fryderyk Chopin
– Mazurki op. 41
– Pieśń „Życzenie”
– Pieśń „Piosnka Litewska”
3. Ignacy Jan Paderewski
– Pieśń „Gdy ostatnia róża zwiędła”
– Nokturn op. 16 nr 4
4. Sebastian Yradier „La Paloma”
5. Stefania Górska – Nasza jest noc
6. J. Petersburski – „Tango Milonga”
7. Leonard Bernstein z „West side story”
– Somewhere
– Tonight
8. Franz Lehar – Pieśń o Wilii z opery „Wesoła wdówka”

WYKONAWCY
Anna Niemiec-Mościcka – ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy i Podyplomowe Studium Wokalistyki. Jest laureatką kilku nagród na ogólnopolskich konkursach wokalnych, w tym i.in nagrody specjalnej w Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krakowie. Współpracowała z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną a także z Capellą Thoruniensis i Cameratą Vladislavia. Od 2019 pracuję w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. Prowadzi działalność koncertową z repertuarem operowym, operetkowym, musicalowym i pieśniarskim.
Jacek Szczepański – ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej na Akademii w Bydgoszczy. Obecnie jest wykładowcą w Instytucie Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz nauczycielem i akompaniatorem w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Poza działalnością pedagogiczną, Jacek Szczepański realizuje swoje pasje muzyczne przez aktywność koncertową – jako solista i kameralista. W 2017 r., wraz Ewą Witczak (wiolonczela) i Małgorzatą Będkowską (flet) zajął I miejsce w kategorii kameralistyka na V Międzynarodowym Konkursie Pedagogów Muzyki.

Projekt afisza: Magdalena Kolanowska

Afisz Pod Lipa A3

Skip to content