Malarki fajansu włocławskiego. Moja praca – moja pasja

Muzeum Etnograficzne
2024-04-03

3 kwietnia o godzinie 10.00 zapraszamy do Muzeum Etnograficznego przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku na spotkanie pt. Malarki fajansu włocławskiego. Moja praca – moja pasja.

Włocławskie malarki opowiedzą o swojej pracy i pasji, trudnościach, które towarzyszyły im w wykonywaniu dekoracji a także swoich sukcesach. Spotkanie ma na celu przybliżenie pracy malarek, zapoznanie się z ich warsztatem. Wspomnienia włocławskich dekoratorek będą okazją do poznania historii ręcznie malowanych wyrobów, przypomnienia sylwetek włocławskich projektantów, pracowników. Ponadto malarki zaprezentują technikę wykonywania na wyrobach fajansowych ręcznie malowanych dekoracji. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję spróbować swoich sił tworząc wzory na podłożu biskwitowym.

Spotkanie poprzedzi oprowadzenie po wystawie czasowej Biennale Fajansu Włocławskiego. 1973-1991.

Wstęp 4 zł/os.