ESKAPADA – POZNAJ SWÓJ REGION Z PRZEWODNIKIEM

Gmach Główny

Zapraszamy do zwiedzania Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku z przewodnikiem w ramach akcji EKSPADA. ESKAPADA to zaproszenie dla wszystkich, którzy chcą spróbować przygód w naszym regionie. Imprezę organizuje samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a jej gospodarzem jest ponad sześćdziesiąt organizacji. To za ich sprawą powstała oferta zwiedzania regionu z przewodnikami – ponad sto różnego rodzaju wycieczek, tras, rajdów, gier terenowych. Wszystko to w jeden weekend! “ESKAPADA. Poznaj swój region z przewodnikiem” odbywa się już po raz ósmy i cieszy się rosnącą popularnością. Impreza jest spotkaniem miłośników historii regionu, poszukiwaczy różnorodnych aktywności i zwykłych ciekawskich, szukających w swojej okolicy czegoś nowego.

Zapisy odbywają się online: https://eskapada-z-przewodnikiem.pl/.

Poniżej harmonogram zwiedzania:

Sobota 23 kwietnia 2022 – Zwiedzanie ekspozycji stałych i/lub czasowych z przewodnikiem
10.00 – Gmach Główny Muzeum
11.00 – Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce
12.00 – Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie
12.00 – Muzeum Etnograficzne

Niedziela 24 kwietnia 2022 – Zwiedzanie ekspozycji stałych i/lub czasowych z przewodnikiem
10.00 – Muzeum Historii Włocławka
11.00 – Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce