MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

50 na 50, czyli 50 zabytków na 50 lat Muzeum Historii Włocławka


Gdzie:
Muzeum Historii Włocławka
Kiedy:
2023-01-27

W piątek, dnia 27 stycznia o godzinie 17.00 w siedzibie Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbędzie się pierwsze z serii dziesięciu spotkań historycznych przygotowanych z okazji jubileuszu 50-lecia Muzeum Historii Włocławka. Każdorazowo w ich trakcie pracownicy z działów Archeologicznego, Historycznego oraz Numizmatyki, Medalierstwa i Metrologii Historycznej będą prezentować pięć wybranych artefaktów ze zbiorów muzeum, które stanowią istotne świadectwo kultury materialnej dla dziejów Włocławka i regionu.

Podczas pierwszego spotkania prowadzonego przez Tomasza Wąsika, kierownika Muzeum Historii Włocławka i Działu Historycznego oraz Jakuba Szachewicza, archiwisty w Dziale Historycznym, zostaną przedstawione następujące zabytki: hełm typu kapalin z 2. połowy XV w., atlas geograficzny Corneliusa de Jode „Speculum Orbis Terrae”, wydany drukiem w Antwerpii w 1593 r., (którego jedna ze stron widoczna jest na banerze na stronie głównej oraz fotografii znajdującej się po lewej stronie tego wpisu), tablica z pomnika płowieckiego wzniesionego w 1818 r., akt erekcyjny kopca płowieckiego z 1931 r. oraz album fotograficzny dokumentujący wymianę nawierzchni ulic Włocławka w latach 1935-1936.

Wstęp 5 złotych, serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy do oglądania spotu promującego cykl spotkań „50 na 50, czyli 50 zabytków na 50 lat Muzeum Historii Włocławka”.

Skip to content