50 NA 50, CZYLI 50 ZABYTKÓW NA 50 LAT MUZEUM HISTORII WŁOCŁAWKA – CZ. IV

Muzeum Historii Włocławka
2023-04-28

W piątek, dnia 28 kwietnia o godzinie 17.00 w siedzibie Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbędzie się czwarte z serii dziesięciu spotkań historycznych przygotowanych z okazji jubileuszu 50-lecia Muzeum Historii Włocławka. Każdorazowo w ich trakcie pracownicy z działów Archeologicznego, Historycznego oraz Numizmatyki, Medalierstwa i Metrologii Historycznej będą prezentować pięć wybranych artefaktów ze zbiorów muzeum, które stanowią istotne świadectwo kultury materialnej dla dziejów Włocławka i regionu.

Podczas kwietniowego spotkania prowadzonego przez Tomasza Wąsika, kierownika Muzeum Historii Włocławka i Działu Historycznego oraz Jakuba Szachewicza, archiwisty w Dziale Historycznym, zostaną przedstawione następujące zabytki: Mapa Kopia Planu Siedzib Miasta Narodowego i Obwodowego Włocławka powstała w 1824 r., skałkowy karabin piechoty wz. 1826 z okresu powstania listopadowego (1830–1831), księga Lista członków składających Ressursę we Włocławku z lat 1868–1882, album fotograficzny firmy „Leon Bojańczyk. Przedsiębiorstwo Budowlane, Parowa Cegielnia i Tartak” z 1918 r. oraz sztandar włocławskiej Fabryki Cykorii „Ferdynand Bohm & Co.” z 1939 r.

Wstęp 5 złotych, serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy do oglądania spotu promującego cykl spotkań „50 na 50, czyli 50 zabytków na 50 lat Muzeum Historii Włocławka”.