MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

50 NA 50, CZYLI 50 ZABYTKÓW NA 50 LAT MUZEUM HISTORII WŁOCŁAWKA – CZ. III


Gdzie:
Muzeum Historii Włocławka
Kiedy:
2023-03-31

W piątek, 31 marca o godzinie 17:00, w siedzibie Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbędzie się kolejne spotkanie historyczne z okazji jubileuszu 50-lecia Muzeum Historii Włocławka. Ich ideą jest prezentacja pięciu wybranych artefaktów ze zbiorów muzeum, które stanowią istotne świadectwo kultury materialnej dla dziejów regionu i kraju.

Na spotkaniu w dniu 31 marca, które poprowadzi kustosz dr Krystian Łuczak, kierownik Działu Archeologicznego, zaprezentowane zostaną następujące zabytki: ornamentowane naczynie kultury pucharów lejkowatych z okresu neolitu z miejscowości Kąty, siekierka z krzemienia pasiastego będąca częścią wyposażenia grobu kultury amfor kulistych z Nakonowa, skarb z Wiktoryna obejmujący grot oszczepu oraz ornamentowany naramiennik z taśmy blaszanej wykonane z brązu, ponadto omówione będą rytualnie zgięty miecz w pochwie żelaznej kultury przeworskiej z Paruszewic i brązowa bransoleta wężowata z cmentarzyska ciałopalnego kultury wielbarskiej z miejscowości Kołat – Rybniki.

Wstęp 5 złotych, serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy do oglądania spotu promującego cykl spotkań „50 na 50, czyli 50 zabytków na 50 lat Muzeum Historii Włocławka”.

Skip to content