Zebranie członków Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Muzealników Polskich w KDPE w Kłóbce

Skansen w Kłóbce

12 czerwca skansen w Kłóbce gościł członków Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Kwiat muzealnictwa naszego województwa spotkał się na zebraniu sprawozdawczym, na którym Prezes Oddziału Marcin Zdanowski (Muzeum Okręgowe w Toruniu) przedstawił również plany Stowarzyszenia na najbliższy rok działalności. Dyrektor MZKiD Piotr Nowakowski przedstawił koncepcję rozwoju Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, zaś koleżanki – Dorota Kalinowska i Beata Wąsik (obie z MZKiD) – opowiedziały o projekcie „Haft kujawski ginie. Nauczmy, ocalmy!”

W drugiej części uczestnicy zebrania zostali oprowadzeni po skansenie przez koleżankę Elizę Sutkowską, by następnie wspólnie zasiąść przy ognisku z kiełbaską na patyku.

Spotkanie było udane, a jego cykliczny charakter przyczynia się do integracji środowiska muzealnego naszego województwa.

Multimedia: