XXVIII JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

Muzeum Historii Włocławka
2023-06-04

Za nami XXVIII JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO. Pasjonaci przedmiotów z „duszą” i oryginalnych, ręcznie wykonywanych rzeczy mogli ponownie wziąć udział w imprezie, która odbyła się 4 czerwca br. na dziedzińcu Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19.

Na stoiskach przygotowanych przez handlarzy staroci oraz twórców ludowych znalazły się m.in. bibeloty, biżuteria, czasopisma, fajans, fotografie, książki, lalki, mosiądz, militaria, numizmaty, odznaczenia, obrazy, pocztówki, płyty, świeczniki, szkło, zabytki techniki oraz rzeźby i ozdoby z bibuły.

Atrakcję jarmarku stanowiły konsultacje przygotowane przez Jakuba Szachewicza z Działu Historycznego dotyczące prowadzenia archiwów rodzinnych oraz pokazy prac konserwatorskich poświęcone tematyce czyszczenia metali kolorowych – platerów, mosiądzu, miedzi i srebra. Na kiermaszu wydawnictw muzealnych można było nabyć publikacje z zakresu etnografii, historii, historii sztuki. Niektóre tytuły, wyjątkowo z tej okazji, sprzedawane były w promocyjnych cenach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Multimedia: