XVIII KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM WE WŁOCŁAWKU

Muzeum Etnograficzne
2023-12-10

10 grudnia w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Na ponad trzydziestu stoiskach przygotowanych przez regionalnych twórców ludowych i rękodzielników pojawiły się tradycyjne oraz współczesne, ale ręcznie wykonywane ozdoby na choinkę, do dekoracji wnętrz oraz przedmioty mogące być oryginalnym pomysłem na prezenty. Stoiska z przysmakami przygotowały koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa ekologiczne oraz producenci tradycyjnych specjałów.

Gdy dorośli oddawali się zakupowemu szaleństwu najmłodsi brali udział w warsztatach plastycznych. Ponadto uczestnicy kiermaszu mogli obejrzeć specjalnie przygotowaną wystawę okolicznościową pn. „Gwiazdkowe prezenty” pokazującą czym obdarowywani byli nasi przodkowie w połowie XX wieku i jakie specjały znajdowały się na świątecznym stole oraz niedawno otwartą ekspozycję czasową „Fajans włocławski. Biennale 1973–1991” ukazującą historię organizowanych po II wojnie światowej konkursów na malowany fajans.

Zachęcamy do obejrzenia fotorealacji z wydarzenia.

Multimedia: