XVII Kiermasz Bożonarodzeniowy 11.12.2022

Muzeum Etnograficzne
2022-12-11

11 grudnia w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 po dwóch latach przerwy odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Na trzydziestu trzech stoiskach przygotowanych przez regionalnych twórców ludowych i rękodzielników pojawiły się tradycyjne oraz współczesne, ale ręcznie wykonywane ozdoby na choinkę, do dekoracji wnętrz oraz przedmioty mogące być oryginalnym pomysłem na prezenty. Stoiska z przysmakami przygotowały koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa ekologiczne oraz producenci tradycyjnych specjałów.

Gdy dorośli oddawali się zakupowemu szaleństwu najmłodsi brali udział w warsztatach plastycznych. Ponadto uczestnicy kiermaszu mogli obejrzeć specjalnie przygotowaną wystawę okolicznościową pn. „Wigilia na Kujawach” prezentującą tradycyjny wystrój izby i przygotowania do wieczerzy oraz nowo otwartą ekspozycję czasową poświęconą unikatowemu tematowi – etnograficznemu spojrzeniu na domowe sposoby wyrabiania serów pt. „Smakowite mleczywo, czyli tradycja warzenia serów w polskiej kuchni”.

Multimedia: