XL JUBILEUSZOWY PLENER MALARSKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PT. „NIESZAWA MIASTO NAD WISŁĄ”

Muzeum Etnograficzne
2023-05-14

14 maja br. odbył się XL jubileuszowy plener malarski dla dzieci i młodzieży pt. „Nieszawa miasto nad Wisłą”. Plener wpisuje się w obchody 40-lecia otwarcia Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie, jednego z oddziałów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Wzięło w nim udział 100 osób, w tym: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych nr 5, 11, 20, 22, 23, Zespół Edukacji „Wiedza”, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Cypriance, Szkoła Podstawowa im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach. Ponadto w plenerze uczestniczyła młodzież ze szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej, III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, Zespołu Szkół Elektrycznych, Technikum Budowlanego we Włocławku oraz uczniowie Pracowni Plastycznej i Ogniska Artystycznego we Włocławku.

Na otwarcie wystawy poplenerowej zapraszamy 3 czerwca o godzinie 11.00 do Muzeum Etnograficznego przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6.

Multimedia: