XIX JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

Muzeum Historii Włocławka
2024-06-09

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku po raz kolejny zaprosiło mieszkańców naszego miasta na JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO. Impreza odbyła się 9 czerwca 024 r. na dziedzińcu Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19.
Kilkunastu wystawców przygotowało stoiska m.in. z bibelotami, fajansem, fotografiami, gazetami, książkami, lalkami, mosiądzem, militariami, numizmatami, obrusami, odznaczeniami, obrazami, ozdobami z bibuły, pocztówkami, płytami, rzeźbami, świecznikami, szkłem, zabytkami techniki, dawnymi przedmiotami codziennego użytku.
Jedną z atrakcji były konsultacje prowadzone przez włocławskich muzealników, dotyczące tworzenia archiwów rodzinnych i genealogii, domowych sposobów konserwacji pamiątek m.in. zdjęć i obrazów oraz porady kolekcjonerskie pt. „Odznaka, medal, moneta”.
Na kiermaszu wydawnictw muzealnych można było nabyć najnowsze tytuły oraz cieszące się wielką popularnością publikacje dotyczące ważnego okresu z historii miasta, czyli „Fajans włocławski. Biennale 1973–1991” i „Fantastyczna ceramika użytkowa. Włocławskie fajanse z lat 1956–1965 w kolekcji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku”. Do zakupów dodawane były gratisy.

Multimedia: